Tussenvoorziening start opvang voor dak- en thuisloze mensen in regio Amersfoort
19 juni 2025
Vanaf juli 2026 gaat de Tussenvoorziening dak- en thuisloze mensen opvangen in de stad en regio Amersfoort. Onze visie is helder: niemand hoort op straat en iedereen heeft recht op een thuis. Samen met centrumgemeente Amersfoort, omliggende gemeenten en in nauwe samenwerking met partners in de stad en regio gaan we voor zo snel mogelijke uitstroom van dakloosheid naar zelfstandige huisvesting. Door het woningtekort is het op dit moment niet altijd mogelijk om direct een eigen woning te vinden. Daarom openen we een nieuwe 24-uurs opvanglocatie met eigen kamers in Amersfoort. Daarnaast behouden we het Smallepad tijdelijk voor nachtopvang.Opdracht gegund voor de komende 10 jaar
Het realiseren van de maatschappelijke opvang en de verandering in Amersfoort en regio om doorstroom naar een eigen huis te bevorderen, is uitgezet in een inkooptraject door de gemeente Amersfoort. De Tussenvoorziening schreef hier met betrokken partners een innovatief plan voor en heeft daarmee de opdracht gegund gekregen. Het is de verantwoordelijkheid van de gemeenten om goede opvang voor dak- en thuisloze mensen in de regio Amersfoort te regelen. Met deze opdracht gaan we aan de slag in Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Leusden, Nijkerk, Soest en Woudenberg.
“Als Tussenvoorziening zijn we al bekend in Amersfoort. We bieden Housing first, begeleiding aan ex-dakloze mensen, bemoeizorg en ondersteuning aan sekswerkers en slachtoffers mensenhandel. We zijn blij en trots dat we met een innovatieve aanpak, gericht op zo snel mogelijk een huis, nog meer mensen een steuntje in de rug kunnen geven!”, aldus Marian de Vries, bestuurder.
Wonen Eerst
Samen met de gemeenten, woningcorporaties, wijkteams en andere organisaties in de stad en regio Amersfoort brengen we de komende tijd de visie ‘Wonen Eerst’ in de praktijk. We willen zo snel mogelijk goede woonplekken voor dak- en thuisloze mensen realiseren. Ook gaan we begeleiding bieden in een aantal doorstroomwoningen en hebben we een woonzorgconcept voor mensen met meervoudige problematiek. De Tussenvoorziening heeft veel ervaring in woonconcepten die bewezen effectief zijn gebleken. Deze ervaring zetten we in Amersfoort in.
Twee opvanglocaties
De komende tijd blijft opvang wel nodig. Aan de Bergstraat 17 openen we in juli 2026 een nieuwe opvanglocatie. Er komt een inloop en maximaal 29 eenpersoonskamers voor 24-uurs opvang van dak- en thuisloze mensen. De huidige locatie aan het Smallepad blijft voorlopig als extra locatie voor nachtopvang open.
Voor ons is goed buurschap heel belangrijk. Samen met omwonenden, ondernemers en buurtorganisaties zetten we ons in voor een prettige buurt en goed samen leven. Samen met de gemeente organiseren we voor de buurt rondom de Bergstraat informatiebijeenkomsten. Met deze bijeenkomsten starten we een zorgvuldig proces met ruimte voor vragen en inbreng vanuit de buurt.
Ervaring en vertrouwen
De Tussenvoorziening heeft ruim 30 jaar ervaring met het ondersteunen van mensen zonder dak boven hun hoofd. Ook in Amersfoort zijn we al een groot aantal jaren actief in begeleiding thuis van kwetsbare mensen. We geloven dat iedereen recht heeft op een plek waar je tot rust kunt komen en kunt werken aan je toekomst. Waar het kan met een woning, en als het nodig is op een fijne, goed georganiseerde opvanglocatie waar je kunt werken aan herstel. Dat gaan we ook in Amersfoort in de praktijk brengen.